Наявність хронічного захворювання – це не привід відмовлятися від тренувань.

В залежності від ступеня тяжкості захворювання, періоду загострення або ремісії, а також ураження конкретної системи організму, змінюється характер тренувального процесу, під контролем досвідченого тренера та терапевта.

💊 Адже фізична активність – це найкращі “ліки” для здоров’я і довголіття.

☝️ Зверніть увагу тільки на деякі обмеження в конкретному тренувальному процесі:
1️⃣ Бодібілдинг і пауерліфтинг ️➡️ це тренування з великими силовими (особливо осьовими: армійський жим, станова тяга, присідання і т. п.) навантаженнями. Заняття не підійдуть тим, у кого є друга і вище ступінь сколіозу, дисплазія тазостегнових і колінних суглобів, наявність міжхребцевих кил (обмеження по вазі, а деякі вправи не протипоказані).

2️⃣ Кроссфіт ➡️ це не лікувальна фізкультура. Це досить екстремальний вид тренувань, де величезне значення має правильна техніка виконання вправ і кількість повторень. Людям, у яких є захворювання суглобів і хребта, краще утриматися від такого виду тренувань і замінити їх на менш інтенсивні.

3️⃣ «Кругові» тренування ➡️ небезпеки не представляють. Тільки при наявності захворювань серцево-судинної системи, такі тренування краще замінити на ЛФК, з поступовим збільшенням навантажень;

4️⃣ TRX ➡️ відмінний варіант для всіх, головне – підібрати з тренером і терапевтом прийнятні та ефективні вправи. Зручно (петлі можна брати з собою), професійної підготовки не потрібує (головне – проконсультуватися з тренером по техніці виконання), вправи виконуються, як доповнення ще й до силових тренувань.

При наявності плоскостопості потрібно підібрати ортопедичні устілки та відповідне взуття, бо через силові тренування відбувається перевантаження зводу стопи.

📌 Важливо: перед тим, як записуватися на тренування, проконсультуйтеся з фахівцями. У нашій клініці Ви знайдете для себе найкращий варіант обстеження по програмі Check-Up, відповідно до обраного виду спорту.

Здоров’я Вам і Вашим близьким! Відмінних тренувань!