Геморой – це одне з найбільш частих та «відомих» людству захворювань, що не уступає за поширеністю застуді

У медцентрі “Доктор Харків” лікуванням хвороби займаються лікарі з унікальними методиками безопераційного лікування.

Гемороєм вважається патологічна зміна під дією певних причин (факторів ризику) судинних «подушок» нижнього відрізка прямої кишки, наявних в нормі у всіх людей. При переході в хворобу під назвою «геморой» вони починають набухати та кровоточити, а при руйнуванні зв’язкового апарату, що підтримує гемороїдальні вузли, – ще й випадати з анального каналу під час випорожнення. Схильність до геморою передається у спадок від батьків, а ось буде геморой чи ні – залежить від способу життя самої людини.

Одними з характерних проявів геморою є виділення крові і випадіння вузлів із заднього проходу. Але геморой може проявлятися і іншими, менш специфічними для нього симптомами – анальною сверблячкою, почуттям стороннього тіла, неповного випорожнення та ін. Зазвичай, появу цих симптомів пацієнти відразу приписують «геморою», який може маскувати інші, більш небезпечні захворювання прямої кишки, в тому числі і рак прямої кишки, хоча сам геморой в рак ніколи не переходить. Тому навіть при самих «очевидних» симптомах геморою поставити правильний діагноз може тільки спеціаліст-проктолог і тільки він порадить як найбільш ефективно лікувати геморой в вашому конкретно випадку.

Лікування геморою без операції проводиться за допомогою наступних методів:

 • лігування латексними кільцями,
 • склеротерапія,
 • інфрачервона коагуляція,
 • кріотерапія.

Видалення геморою в Харкові

Лазерне лікування геморою: ціна

Лікування геморою лазером, або лазерна коагуляція, відноситься до малоінвазивних операцій. Ця методика лікування зовнішнього геморою, як і внутрішнього, заснована на використанні властивостей високочастотного інфрачервоного променя, здатного сікти та припікати венозні вузли, не руйнуючи при цьому навколишні здорові тканини. Прицільно направлений лазерний промінь порушує кровопостачання судинних утворень, в результаті чого в венозній порожнині гемороїдального вузла утворюються порожнечі.

Лазерні апарати, що застосовуються для лікування зовнішнього та внутрішнього геморою

Видалення вузлів лазером здійснюється за допомогою апарату, що генерує прицільний потік світлових хвиль з певним набором властивостей. У проктологічній практиці головними параметрами лазерного випромінювання є:

 • інфрачервоний діапазон;
 • тонке фокусування;
 • генерація тепла.

Виконуючи видалення геморою лазером, хірург може змінювати налаштування апарату, регулюючи глибину впливу на тканини і потужність інфрачервоного променя. Дана тактика застосовується при наявності множинних вузлів різних розмірів. Регулювання параметрів лазерного апарату дозволяє звузити, або, навпаки, розширити область термічного впливу.

На видалення геморою ціна в Харкові коливається від 3000 грн до 5000 грн, в залежності від різних факторів і ступеня геморою.

Інститут здоров’я Харків, проктолог в МЦ «Доктор Харків»

Досвідчений проктолог нашого медцентру проведе комплексне обстеження пацієнта.

Обстеження включає в себе:

 1. Клінічні аналізи (кров, сеча, кал).
 2. Пальцеве дослідження прямої кишки.
 3. Аноскопія.
 4. Ректороманоскопія.
 5. При необхідності: посів калу + копрограмма.
 6. УЗД органів черевної порожнини.
 7. Біохімічні аналізи крові.
 8. Колоноскопія або ірригографія.

Оперативне лікування геморою в Харкові

Оперативне лікування за допомогою геморроідектоміі

Відкрита гемороїдектомія. Даний вид операції є найбільш результативним. Під час її проведення ультразвуковим скальпелем, лазером або спеціальним приладом (електрокоагулятором) видаляються всі вузли. Під час втручання висікають ділянку слизової анального каналу та прямої кишки, що розташовані над гемороєм. Потім слизову оболонку кишки фіксують до прилягаючих тканин. Тривалість операції – від 40 хвилин. Післяопераційний період вимагає тривалого відновлення (понад місяць).

У перші післяопераційні дні пацієнт відчуває сильні болі, рана довго залишається відкритою і повільно загоюється. Для зняття больового синдрому призначають анальгетики, після відновлення функції сечовипускання необхідні рясне пиття, проносні та дотримання спеціальної дієти. Останнім часом через великий ризик ускладнень та тривалий відновний період цей вид операції майже не застосовують.

Закрита гемороїдектомія. Виконується за тим же принципом, що і відкрита, але рани, що залишаються після видалення вузлів, відразу вшивають. Процес відновлення і загоєння ран відбувається швидше, і в післяопераційному періоді пацієнт не відчуває сильного болю.

Підслизова гемороїдектомія. За допомогою цієї складної операції видаляють великі, сильно збільшені вузли. Під час втручання роблять надріз слизової оболонки, при видаленні гемороїдального вузла залишають його ніжку. У відновлювальному періоді больовий синдром виражений слабо, реабілітація пацієнта відбувається досить швидко.

Всі види геморроїдектомії проводять із застосуванням загального наркозу. Операції такого типу зазвичай застосовують у віковій категорії старше 45 років, так як у пацієнтів молодшого віку немає гарантії відсутності рецидивів геморою в майбутньому. Відновлювальний період після таких операцій триває більше 20 днів. На весь цей час пацієнтам протипоказані фізичні навантаження. Для запобігання запорів харчуватися потрібно лише легкою протертою або рідкою їжею.

Лікування геморою оперативним шляхом за допомогою методу Лонго

Суть методу полягає в тому, що гемороїдальні вузли не вирізають, а підтягують вгору в результаті видалення частини слизової кишки. Як інструмент застосовують спеціальний апарат, який зшиває, що працює за принципом степлера. Він титановими дужками зшиває кінці слизової. В результаті різко зменшується приплив крові до вузлів, і вони заростають, утворюючи невеликі рубці. Операції тривають всього близько 20 хвилин.

Основні переваги для пацієнта:

 1. Відновлення анатомічної будови анального отвору без травмування слизової оболонки і пошкоджень внутрішньої поверхні кишки.
 2. Реабілітаційний період проходить швидко, безболісно і без ускладнень. Пацієнт перебуває в стаціонарі 2 дні.
 3. Відразу після виписки пацієнт може повернутися до нормального життя.
 4. Працездатність відновлюється на 5-й день, рецидивів хвороби практично не відзначається. Операція проводиться без обмежень під місцевим наркозом.

Правильний вибір методу оперативного лікування геморою дозволить досягти стабільного позитивного результату.

Латексне лігування: ціна Харків

Що таке латексне лігування? Показання до процедури

Лігування – малоінвазивна процедура, під час якої основи гемороїдальних вузлів перетискаються спеціальними латексними кільцями. В результаті кров перестає надходити до вузла, з часом він відмирає і відторгається організмом. Латексні кільця виконані з матеріалу, за своїм складом подібному до гуми, він не містить шкідливих речовин і не викликає алергічної реакції. Показанням до проведення процедури є внутрішній геморой другого та третього ступеня. На цих стадіях вузли вже досить великі та сформувалися, вони завдають хворому багато неприємних моментів, а перебіг захворювання ускладнюється такими симптомами як: кровотечі, болі, свербіння і печіння в анальній області.

Процедура дозволить не тільки усунути хворобливі і неприємні симптоми, але і назавжди позбавить від гемороїдальних вузлів. На відміну від хірургічної операції хворому не потрібно знаходження в стаціонарі, маніпуляція проводиться без застосування загального наркозу, а відновлення і реабілітація відбуваються в короткі терміни.

Протипоказання

 • Лігування не застосовують на 1-й стадії геморою, коли вузли ще не сформувалися, в цей період з хворобою успішно справляються свічки, мазі та інші засоби консервативної терапії.
 • Процедура протипоказана при комбінованій формі хвороби, коли відсутня чітка межа між вузлами.
 • Лігування не роблять при наявності анальних тріщин, хронічному парапроктиті чи інших запальних захворюваннях в стадії загострення.
 • Дуже рідко процедуру лігування призначають при геморою 4-ї стадії.

Підготовка до лігування

Перед процедурою пацієнту необхідно пройти попередню підготовку. Лікар попросить здати необхідні аналізи і не приймати препарати, які знижують згортання крові (аспірин, нестероїдні протизапальні засоби).

Крім цього пацієнт повинен очистити кишечник за допомогою клізми або проносних (Фортранс, Лавакол). У спеціалізованій клініці можна ефективно очиститися за допомогою безболісної процедури гідроколонотерапії. Це необхідно тому, що в першу добу після процедури випорожнення вкрай небажані. Більш докладні рекомендації з підготовки дасть лікуючий лікар.

Суть методу та види лігування геморою латексними кільцями

Суть методу лігування полягає, в тому, що кільцями з латексу передавлюється основа вузла, в результаті чого він позбавляється кровопостачання. Через деякий час вузол атрофується і відмирає, приблизно через два тижні відторгається організмом під час дефекації.

Для виконання процедури проктолог вводить в пряму кишку аноскоп, вузол захоплюється лігатурою і втягується в кільце з латексу. Кільце щільно охоплює ніжку вузла, перекриваючи доступ крові. Латексні кільця виготовляються з еластичного і міцного гіпоалергенного матеріалу, вони не завдають шкоди організму. На місці колишнього вузла з часом формується рубець.

При проведенні маніпуляції лікар зобов’язаний запитати, чи не занадто туго затягують кільця, і чи немає больових відчуттів. При появі болю роблять анестезуючі ін’єкції в вузли для зменшення їх чутливості. Маніпуляції проводяться в амбулаторних умовах, за одну процедуру лікар одночасно може лігувати не більше 1-2 вузлів. Процедури проводять поетапно, перерва між ними повинна складати 4-6 тижнів.

Існує два види латексного лігування: за допомогою механічного або вакуумного лігатора.

1. За допомогою механічного лігатора

Пацієнт розташовується в гінекологічному кріслі в положенні на боці або на спині з підтягнутими до живота ногами. У пряму кишку вводять спеціальний прилад – аноскоп і фіксують його таким чином, щоб в просвіті було видно гемороїдальних вузол. Механічний лігатор з латексним кільцем вводять в аноскоп, за допомогою м’якого затискача захоплюють вузол і втягують його в голівку лігатора.

Натискають на спусковий гачок пристрою і скидають лігатуру на ніжку вузла. Кільце має щільно затиснути основу вузла, не захоплюючи навколишні тканини. Механічний лігатор зручніше використовувати при внутрішніх вузлах з чіткими краями і добре вираженою ніжкою. Вся маніпуляція займає 10 хвилин і в більшості випадків проводиться без анестезії, так як безболісна.

2. За допомогою вакуумного лігатора

Через аноскоп до вузла підводять вакуумний лігатор, який з’єднаний з відсмоктувачем, що створює негативний тиск. При включенні відсмоктувача для створення тиску великим пальцем руки закривають отвір в голівці лігатора, гемороїдальних вузол при цьому втягується всередину. Коли досягається негативний тиск в 0,7-0,8 атмосфер, за допомогою спускового механізму на ніжку вузла скидають два кільця. Потім прибирають палець з отвору і вирівнюють тиск в голівці лігатора із зовнішнім тиском. Якщо тиск не вирівняти, можливий відрив вузла і кровотеча. Після закінчення маніпуляцій лігатор видаляють.

Ця методика найбільш зручна і проста, вона не вимагає присутності асистента. Застосовувати її можна не тільки коли ніжка вузла чітко виражена, але і тоді коли її складно визначити і виділити. В обох методиках використовують еластичні кільця з натурального латексу, їх діаметр зовні – 5 мм, всередині – 1 мм. Завдяки своїй еластичності і міцності вони надійно здавлюють ніжку вузла, припиняючи його харчування. В результаті вузол засихає, відпадає і безболісно виводиться під час дефекації.

Одному пацієнту може знадобитися кілька сеансів, необхідність в додаткових лігуваннях може виникнути і в тих випадках, коли видаляються великі вузли, і за один раз захопити весь вузол неможливо. У цих випадках повторну процедуру призначають не раніше, ніж через місяць.

Протягом двох днів після процедури у пацієнтів може виникати відчуття присутності стороннього тіла в анальної області та больовий синдром. Біль знімається анальгетиками, а неприємні відчуття незабаром проходять.

Дезартерізація гемороїдальних вузлів в Харкові

В «Доктор Харків» ми пропонуємо вашій увазі високоефективний малоінвазивний метод лікування геморою – дезартерізацію гемороїдальних вузлів під контролем ультразвукової доплерометріі.

Для трансанальної дезартерізації внутрішніх гемороїдальних артерій, інакше – технології HAL (hemorrhoidal artery ligation) застосовується спеціальний хірургічний апарат. Пристрій складається з аноскопа, в стінку якого вмонтований ультразвуковий датчик, з’єднаний з перетворювачем звуку. При виявленні гемороїдальної артерії шум пульсації перетворюється в звуковий сигнал – таким чином лікар отримує можливість виявити всі артеріальні судини, що проходять в вихідному (нижньоампулярному) відділі прямої кишки.

Кількість артеріальних судин може варіювати від 3 до 10 і більше штук. Вище ультразвукового датчика в аноскопі розташовується вікно, через яке проводиться прошивання і перев’язка виявлених судин. Цей шов надійно ліквідує приплив артеріальної крові до гемороїдального вузла. В подальшому, звичайно до 30-ї доби після операції, гемороїдальні вузли спадаються, перестають кровоточити і, в більшості випадків, заміщуються сполучною тканиною. Крім того, одночасно з перев’язкою судин внутрішні вузли надійно фіксуються в прямій кишці. Ця процедура за своєю суттю є радикальним втручанням, так як відновлення кровопостачання в гемороїдальних вузлах не відбувається.

Методика ефективна при II і III стадіях геморою.

Починаючи з 2000 року, Агентство медичних інновацій (A.M.I.) впровадило методику і обладнання для HAL в усьому світі.

В кінці 2005 року технологія HAL була доповнена методом – RAR (Recto Anal Repair). Нова комплексна методика стала поєднувати комбінацію перев’язки гемороїдальних артерії і трансанальної мукопексії пролабуючої тканини, простіше – підтяжку внутрішніх гемороїдальних вузлів (ліфтинг). Ця методика застосовується при лікуванні III і IV стадій геморою.

Таким чином, пацієнти з будь-якою стадією геморою є потенційними кандидатами для операції дезартеризації. Метод HAL-RAR є одним з найбільш ефективних і найменш агресивних способів лікування геморою.

Протипоказаннями до виконання такої процедури є гострі проктологічні процеси (гострий парапроктит, гострі тромбози зовнішніх гемороїдальних вузлів та ін.). Вирішення питання про дезартерізацію у таких пацієнтів можливе після купування цих станів. Однак, в «Доктор. Харків» виконуються поєднані процедури, навіть при наявності гострого проктологічного процесу, тобто одномоментно виконується тромбектомія (видалення тромбу) з зовнішнього гемороїдального вузла і процедура дезартеризації внутрішніх вузлів. Ускладнення відсутні або зведені до мінімуму.

Перед традиційною операцією, коли на слизовій прямої кишки виконуються розрізи, даний метод має незаперечні переваги. Зокрема процедура нетривала і безболісна, виконується амбулаторно і вже через кілька днів можна приступити до роботи або відпочинку, дотримуючись певних рекомендацій лікаря.

Лікування геморою Харків: форум, поради, ціна та відгуки

Можна сказати, що лікування геморою – це справжній «геморой». Тобто, це процес дуже тривалий, часто болючий і не завжди ефективний.

Лікування зовнішнього геморою на перших стадіях захворювання завжди консервативне. Якщо при консервативному лікуванні запущеного зовнішнього геморою не вдалося отримати позитивний результат, то застосовується хірургічне втручання. Використовуються також малоінвазивні методики видалення вузлів.

Консервативні методи лікування, в свою чергу, можна розділити на медикаментозні і немедикаментозні. При первинному діагностуванні зовнішнього геморою лікування повинно бути немедикаментозним. Даний спосіб передбачає дієту, лікувальну фізкультуру і зміну способу життя. Якщо основною причиною виникнення хвороби є закреп, а закреп, в свою чергу, – неправильне харчування, то хворому необхідно звернути найбільшу увагу на корекцію свого раціону, інакше всі зусилля по лікуванню будуть марними і в кращому випадку дадуть лише тимчасовий ефект.

Існує ряд продуктів, які можуть викликати ущільнення випорожнень, також як і продукти, які володіють проносною дією. Ці категорії продуктів багато в чому індивідуальні для різних людей. Однак, в цілому встановлено, що багато кисломолочних продуктів, фруктів та овочів дають проносний ефект, а борошняні продукти, шоколад, чай і кава, навпаки, кріплять. Також необхідно пити багато води. Щоб підібрати необхідний раціон, слід проконсультуватися з дієтологом, адже обмеження можуть накладати й інші супутні захворювання, наприклад, гіпертонія, діабет, синдром подразненого кишківника. Крім того, при вторинному спастичному закрепі, викликаному безпосередньо гемороєм, більшість проносних засобів протипоказана.

Як лікувати хворобу під час вагітності?

Питання в тому, як вилікувати геморой у вагітних, є досить актуальним. За статистикою, приблизно половина майбутніх матерів стикається з подібною проблемою. А скільки ще не звертається до лікаря! Завдання ускладнюється тим, що не всі засоби можна використовувати в такій ситуації. Ось і доводиться вибирати, чим лікувати хворобу – лікарськими або народними методами. Адже потрібно не тільки отримати ефект, але і не нашкодити ні матері, ні дитині.

Всі лікарські препарати, навіть для місцевого застосування, несуть в собі потенційну небезпеку. Тому їх використання обов’язково повинно узгоджуватися з лікарем, особливо в першому триместрі, коли йде закладка внутрішніх органів дитини.

Зверніть увагу! На ранніх стадіях вагітності геморой лікується тільки місцево і, можливо, природними засобами.

Якщо вибирати з усіх народних рецептів, то категорично потрібно відмовитися від сидячих і парових ванночок. При зовнішньому розташуванні вузли можна змащувати натуральними мазями або робити примочки.

При внутрішніх вузлах допускається ставити свічки або невеликі мазеві тампони. Від мікроклізм краще утриматися, щоб не дратувати матку, прилеглу до прямої кишки. Інакше можливі небажані наслідки у вигляді підвищення маточного тонусу і загрози викидня.

Так що питання про лікування геморою при вагітності досить серйозне та вимагає обережного підходу. Рекомендуємо комплексний підхід з гінекологами нашого медцентру.

Як лікувати хворобу після пологів?

За статистикою, близько 80% жінок після пологів продовжують боротися з симптомами геморою. А у когось він вперше проявляється саме в цей період.

Починаючи терапію, потрібно пам’ятати, що через слизову прямої кишки лікувальні засоби можуть всмоктуватися в кров і потрапляти в молоко, а звідти – в організм дитини. Тому, якщо жінка годує грудьми, краще користуватися м’якими природними рецептами. А питання, як лікувати післяпологовий геморой лікарськими препаратами, вирішувати тільки з лікарем.

Видалення геморою: ціна в Харкові

Сьогодні видалення геморою в Харкові проводиться за допомогою таких найбільш популярних методик:

 • лігування латексними кільцями;
 • припікання інфрачервоними променями;
 • лазерна коагуляція зтерапією склеротерапією;
 • оперативне втручання;
 • дезартеризація (видалення вузлів ультразвуком).

Лікування геморою (Харків) в клініці «Доктор. Харків» завжди починається з комплексного обстеження проктологом. Тільки після нього лікар може встановити стадію захворювання, підібрати індивідуальну схему лікування і проконсультувати пацієнта. Далі формується ціна на видалення геморою в Харкові.

Видалення геморою відгуки Харків

Щоб знайти кваліфікованого лікаря проктолога пацієнтові часто доводиться шукати відгуки в інтернеті. Зазвичай цікавляться маніпуляціями та результатом того чи іншого лікування. Видалення геморою в клініці «Доктор Харків» проводиться досвідченим лікарем проктологом. Ціна за прийом до проктолога в медцентрі «Доктор Харків» становить від 270 грн. Повний спектр послуг проктолога відображений в прайс-листі на нашому сайті.

Видалення геморою без операції

Проктологи клініки «Доктор Харків» – кандидати медичних наук, лікарі вищої категорії – понад 1000 осіб на рік рятують від геморою за допомогою малоінвазивних методів (з них 500 пацієнтів за допомогою латексного лігування). Лікарі ефективно лікують і інші проктологічні захворювання: анальні тріщини, свербіж, епітеліальний куприковий хід, свищі, парапроктит, кісти, коліти, кокцигодинії, криптит, кондиломи, дисбактеріоз та ін.

МАЛОІНВАЗИВНІ МЕТОДИКИ ДОЗВОЛЯЮТЬ

 1. Лікувати геморой в день звернення в амбулаторних умовах.
 2. Лікувати геморой без операції і болю.
 3. Протягом декількох хвилин дозволяють позбутися від геморою.
 4. Пацієнти можуть поєднувати лікування з напруженим трудовим графіком.

Підготовка до огляду проктолога

 • Очисна клізма вранці за 2 години до огляду або клізма препаратом Мікролакс (2 тюбика);
 • В день огляду можна снідати, якщо пацієнт не передбачає здавати аналізи крові.

Підготовка до інструментального лікування геморою
(склеротерапія, інфрачервона коагуляція, латексне лігування)

 1. Очисна клізма вранці за 2 години до огляду або клізма препаратом Мікролакс (2 тюбика).
 2. У день маніпуляції можна снідати.

Геморой: лікування в Харкові

Переваги лікування геморою в Доктор Харків:

 1. Висока кваліфікація лікарів-проктологів, новітнє обладнання.
 2. Великий досвід використання малоінвазивних методик лікування.
 3. Дається гарантія на лікування геморою – 3 роки.
 4. Амбулаторне лікування, без госпіталізації.
 5. Постійний зв’язок з лікарями та персоналом клініки.
 6. Доступні ціни, знижки на лікування.

Проктолог в Харькові

При появі перших симптомів захворювання таких як: кровотеча, болі в прямій кишці, відчуття чужорідного тіла, дискомфорт в області заднього проходу, слід звернутися до лікаря проктолога.

Захворювання, які діагностує лікар-проктолог, такі:

 • геморой;
 • пухлини прямої кишки;
 • анальні тріщини;
 • поліпи прямої кишки і періанальної області;
 • гострі кондиломи анального каналу і перианальной області;
 • ліпоми і атероми періанальної області;
 • епітеліальний куприковий хід;
 • хронічний парапроктит і свищі прямої кишки;
 • пігментні невуси;
 • анальний свербіж.

Профілактичний огляд у проктолога рекомендований людям старше 40 років.

При наявності таких симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря:

 • виділення з ануса (слиз, кров);
 • больові відчуття в області заднього проходу (тріщини, свербіж);
 • нестійкі випорожнення (запор або пронос);
 • кровотеча з анального отвору;
 • нетримання калу;
 • біль в животі;
 • випадіння прямої кишки.

Обстеження проктолога включає:

 • Огляд.
 • Ректороманоскопія.
 • Аноскопія.

На прийомі проктолога фахівець ретельно збирає анамнез, здійснює пальцеве дослідження прямої кишки.

При необхідності спеціаліст призначає додаткові дослідження:

 • аналіз крові;
 • аналіз калу;
 • ректороманоскопію;
 • колоноскопію;
 • аноскопію;
 • рентгеноконтрастне дослідження.

При цьому лікар-проктолог в Харькові аналізує стан хворого і озвучує діагноз. Після встановлення проблеми проктолог пропонує методи лікування. Всі хвороби цього профілю легко піддаються лікуванню при своєчасному виявленні.

При проходженні профоглядів у лікаря-проктолога можлива рання діагностика ряду проктологічних захворювань і своєчасне лікування.

На проктологічному прийомі в медцентрі «Доктор Харків» можливо виявлення:

 • гемороїдальних вузлів;
 • поліпів;
 • тріщин;
 • криптиту;
 • кондилом і папілом.

Послуги та ціни

Первинна консультація уролога
400 грн.
Повторна консультація уролога (протягом двох тижнів після попередньої з приводу даного випадку захворювання)
350 грн.
Лікування геморою 1 стадії
7500 грн.
Лікування геморою 2 стадії
9500 грн.
Лікування геморою 3 стадії
12500 грн.
Лікування геморою 4 стадії
16500 грн.
Лікування геморою за методикою НAL-RAR
27500 грн.