Лікування акне Харків: відгуки, особливості, чинники

Акне – одне з найбільш суперечливих захворювань. У підлітковому віці на нього страждає до 85% жителів Європи, і воно настільки буденне, що, здається, простіше акне не лікувати, а лише почекати пару років, поки воно пройде самостійно. Втім, для кожного десятого акне виявляється супутником і в більш дорослому віці, і нешкідлива на перший погляд хвороба може вплинути на повсякденне спілкування людини і навіть довести її до депресії.

Акне – захворювання, яке відносять до розряду багатофакторних, ймовірність його появи і інтенсивність динаміки залежить не від одного фактора (як це буває з хворобами інфекційними, наприклад), а від багатьох. Для розвитку акне необхідно:

 • Наявність гормональних особливостей або підвищена чутливість шкіри до чоловічих статевих гормонів, або підвищена кількість чоловічих статевих гормонів. Саме тому частіше і важче хворіють хлопчики в пубертаті, і в цілому, акне – це хвороба, яка активізується в період гормональної нестабільності. Це відбувається в юності, у віці від 12 до 22-25 років, але можуть бути спалахи і під час вагітності, і під час лактації, і як реакція на невдало підібрані контрацептиви;
 • Наявність особливостей шкіри: досить щільний і об’ємний шар дерми (тобто шкіра більш щільна і пружна), розвинена мережа сальних залоз, активно функціонують сальні залози. В силу цих особливостей люди з 4, 5 і 6 фототипом хворіють важче, перебіг хвороби у них більш наполегливий, ніж у людей з 2 і 3 фототипом, а ось у людей з кельтським типом шкіри акне зустрічається рідко і протікає відносно легко;
 • Зміна характеру секрету сальних залоз – вміст повинен бути більш в’язким і щільним, ніж в нормі. Тоді воно не може «видавлюватися» природним шляхом на поверхню шкіри, залишається в залозі, поступово накопичується, розтягує залозу і в кінцевому підсумку стає їдальнею для патогенних бактерій;
 • Підвищений кортикостероїдний фон – чим більше гормонів стресу, тим активніше протікає запалення.
 • Гігієнічні особливості способу життя – патогенні бактерії люблять жити в старих подушках, вологих махрових рушниках, шапках, комірах пальт і светрів і т.д. Не кажучи вже про брудні руках!
 • Дуже важливий момент – депресивні розлади і самоушкодження. У багатьох випадках впертий перебіг акне пов’язано саме з цією проблемою – постійна травматизація шкіри і підтримання інфекційних вогнищ, плюс депресивні зміни, які проявляються спектром порушень та в гігієні, і в харчуванні, і в інших сферах життя. Дослідження показують, що призначення малих доз антидепресантів часто помітно і достовірно покращує прогноз і полегшує терапію.

Ступінь акне зрозуміти не так складно. Поодинокі елементи, що з’являються час від часу, не зливаються один з одним, відсутність виражених рубців, набряклості і хворобливих ущільнень – ступінь легка. Вважається, що елементів повинно бути менше 10 – як папул, так і комедонів. Друга ступінь – і тих, і інших буде більше 10, але менше 25-30, шкіра злегка роздратована в загостренні, в елементах є вміст – білі і жовті «головки». Третя ступінь вже вважається тяжким перебігом комедонів і папул (їх більше 30), з’являються червоні і гарячі вузли, болючі на дотик, що йдуть углиб шкіри. Лице стає червоним, в зонах запалень є синюшність, можуть бути рубці. Ну і нарешті, четверта ступінь – все погано. Вузлів багато, вони зливаються між собою, розкриваються, вміст може витікати на шкіру, обличчя червоне, набрякле, «живого місця немає», можуть бути деформації через грубих рубців або активних запалень.

Лікування акне в Харкові | Де вилікувати прищі в Харкові

При першому ступені – гігієнічні заходи, навчання основним правилам, підбір домашнього догляду і адаптація дієти. Можливе призначення препаратів типу Скінорен, курсом, особливо за умови обтяженої спадковості (батьки або брати-сестри страждали важкими формами акне).

Другий – підключаємо професійні процедури очищення шкіри, поверхневі пілінги, активний професійний домашній догляд курсом. Можливе призначення антибіотиків, а при підтвердженні змін гормонального фону – антиандрогени. В українській практиці можуть призначати ретиноїди, в США зараз це не дозволено.

При третьому ступені вже призначається системна медикаментозна терапія, в тому числі ретиноїди, базовим курсом. При необхідності (консультація психіатра, психотерапевта) призначаються антидепресанти. Режим харчування, гігієна, домашній догляд повинні бути досить активними, має сенс використовувати одночасно кілька препаратів на базі кислот.

Нарешті, четверта ступінь – системна і тривала терапія ізотретиноїном, яка триває не менше 8 місяців, з підбором накопичувальної індивідуальної дози, і тільки після стійкого поліпшення – місцева топічна терапія. Це не виключає гігієни, харчування, призначення антиандрогенів при необхідності і, особливо. контролю, і своєчасної діагностики та лікування депресії.

Дерматолог Бронова Ірина Михайлівна має виключно позитивні відгуки. Це досвідчений лікар-професіонал.

Де вилікувати прищі в Харкові?

Відповідь очевидна. Потрібен дуже грамотний дерматолог в Харкові!

А тепер трохи порад з профілактики захворювання.

 • Перше, що ми порадимо, – гігієна. Викинути старі подушки і ковдри, замінити на синтетику, купити набір постільної білизни «тиждень», нехай найдешевшого, і міняти білизну кожен день, як мінімум, наволочку;
 • Ніколи не витирати обличчя махровими рушниками, тільки одноразовими паперовими;
 • Підібрати адекватний домашній догляд;
 • Не вмиватися милом для ароматизації шафи або старим молочком для демакіяжу, навчитися знімати макіяж щовечора і потім очищати шкіру (демакіяж і очищення – це різні речі!),
 • Використовувати якісні препарати для зволоження;
 • Пити багато води;
 • Займатися спортом, при цьому не тертися обличчям об брудні рушники і мати в залі;
 • Уникати їжі, яка провокує загострення (зазвичай це їжа, яка підсилює саловиділення і ущільнює шкірне сало – солодке, шоколад, жирне, копченості, солоні і надто пряні страви);
 • Якщо через два тижні немає поліпшення – зверніться до фахівця.

Всі лікарі-дерматологи в медцентрі «Доктор Харків» володіють методикою лікування акне, і акне – це азбука практичної дерматології.

З урахуванням стадії вугрової хвороби можливе призначення препаратів з детоксикуючою дією, антибіотиків, гормональних засобів, антиандрогенів (препаратів, що знижують рівень чоловічих гормонів в крові і блокують роботу сальних залоз), зовнішніх фармацевтичних препаратів, іммунокоррекція.

При комплексному лікуванні акне у підлітків для досягнення максимально найкращих результатів проведення косметологічних процедур обов’язково.

 • При лікуванні акне, вугрів і прищів у підлітків фахівці нашої клініки застосовують глибоку механічну чистку особи з використанням космецевтичних засобів провідних світових виробників (Danne, Holy Land, Cristina, Martinex, Natura Bisse і ін.);
 • Однією з найбільш ефективних лікувальних процедур в лікуванні прищів і вугрів у підлітків є проведення курсу хімічних пілінгів (ретиноєвий, кораловий, саліциловий, мигдальний, феруловий, ABR і ін.);
 • Введення в шкіру біологічно активних препаратів і гіалуронової кислоти при проведенні мезотерапії і біоревіталізації сприяє розсмоктуванню інфільтратів, зменшує почервоніння, значно покращує структуру і колір шкіри;
 • Важливе місце в терапії і лікуванні акне у підлітків займає лазерне лікування на апараті останнього покоління. При впливі на шкіру випромінювачем імпульсного світла Palomar Lux V мішенню стають меланін і піогенні бактерії, які викликають вугрову хвороба. В результаті процедури санується шкіра, купуються хронічні і гострі процеси;
 • Лазерна шліфовка шкіри буде ефективна, якщо у Вас проблемна шкіра з розширеними порами або рубці на обличчі, при лікуванні постакне. Очевидним достоїнством цієї процедури є усунення старих поверхневих шарів клітин дозованим лазерним потоком, під дією якого видаляються рубцеві тканини і запускається процес синтезу волокон еластину і колагену, що призводить до значного вирівнювання рельєфу шкіри.

Домашній догляд – важлива складова в комплексній терапії акне. Наші дерматокосметологи допоможуть підібрати косметичні засоби для домашнього лікування акне і догляду за проблемною шкірою для підлітків.

На сьогоднішній день медцентр «Доктор Харків» має в своєму розпорядженні найефективніші методики, препарати та сучасне технологічне обладнання для лікування акне і лікування рубців постакне. Унікальний комплексний підхід і багаторічний досвід в лікуванні вугрової хвороби і станів постакне у підлітків дозволяє забути про цю хворобу практично назавжди.

Головним фактором успішного лікування прищів та вугрів (акне) у підлітків, як і лікування прищів у чоловіків і жінок є регулярне виконання призначених процедур в клініці  та вдома.

Лікування вугрової хвороби

Ступінь тяжкості і методи лікування акне визначає тільки лікар-дерматолог. Якщо вугрі не доставляють особливого занепокоєння, то з нею борються тільки за допомогою відлущуючих та протизапальних препаратів.

Однак, акне і постакне можна ліквідувати по-різному:

 • за допомогою чистки лиця різної глибини;
 • дермабразія або шліфуванням шкіри;
 • методом мезотерапії, за допомогою спеціального коктейлю з препаратів;
 • фототерапією шкіри;
 • апаратом дарсонвалізації;
 • спеціальною озонотерапією;
 • за допомогою різних технологій пілінгу;
 • термопластичними масками;
 • ефективним очищенням кишківника методом гідроколонотерапії.

Також наша клініка може провести лікування акне в Харкові за допомогою новітнього спеціалізованого лазерного обладнання для косметологічних операцій.

Підбір методу здійснюється індивідуально лікарем, з урахуванням віку, типу шкіри і способу життя пацієнта. Необхідно в точності виконувати всі приписи фахівця, щоб обраний спосіб лікування виявився ефективним.

Вугровий висип можна вилікувати тільки за допомогою якісних препаратів і спеціально розробленої апаратури. Всі процедури проходять безболісно, ​​в комплексі. Акне можна вилікувати досить швидко і якісно, ​​застосовуючи два-три методи за курс лікування. Причому, жоден з перерахованих вище способів практично не має протипоказань.

Лікування акне (вугрової висипки, прищів) не займе багато часу, а результат буде на обличчі!

Лазерне лікування акне

Лікування акне в Харкові | Де вилікувати прищі в Харкові

Енергія радіочастот перетворюється в теплову енергію, яка зменшує сальну секрецію. Таким чином, скорочуються пори і вироблення в них шкірного сала, розсмоктуються інфільтрати, поверхня шкіри розгладжується. Метод elos лікування акне або вугрової висипки також ефективний при наявності тільки вугрів або комедонів (прищів).

Дія лазерного лікування вугрової хвороби (вугрової висипки) полягає в тому, що лазер знищує на шкірі і в сальних залозах бактерії Propionbacterium acne, збудників інфекції і зменшує запальний процес.

Лікування вугрової висипки лазером

Лазерне лікування акне є одним з найбільш ефективних методів лікування, так як має бактерицидну дію, тобто вбиває бактерії, що викликають саме захворювання, а це значить, що лазер впливає на причину захворювання.

Акне – це проблема не тільки підлітків, але і багатьох чоловіків і жінок після 30 років. Деякі вважають за краще боротися із захворюванням локально: позбавлятися від вугрової висипки або приховувати дефекти шкіри за допомогою косметичних засобів. Сучасна медицина готова допомогти вирішити цю пробему ефективно за умови комплексного підходу в лікуванні.

Лазерні технології в лікуванні вугрової висипки – це сучасний високоефективний метод лікування одного з найпоширеніших захворювань шкіри. Суть методу полягає в тому, що в процесі обробки запальних елементів шкіри лазерним променем відбувається руйнування бактерій, що викликають це захворювання. Таким чином відбувається стерилізація ділянок запалення, активація клітинного імунітету і поліпшення кровообігу.

Але не варто довіряти рекламним постам, які обіцяють миттєвих ефект. Грамотний підхід до здоров’я, комплексна діагностика і індивідуальний набір лікувальних процедур, що відповідають саме Вашій шкірі, – ось запорука успіху лікування цього складного захворювання в клініці «Доктор Харків». Довіртеся професіоналам, щоб вилікувати акне назавжди, виключивши ризики загострень і ускладнень.

Лазерне лікування в Харкові

Це приголомшливий метод для продуктивного лікування акне і моментального вирівнювання загального рельєфу шкіри.

Хочете дізнатися інші плюси:

 • видалення неестетичних судинних проявів;
 • поліпшення кольору обличчя і видалення плям;
 • підходить для всіх типів шкіри;
 • не пов’язане з алергічними реакціями.

Дуже часто однієї процедури буває достатньо. Повторна процедура в разі потреби проводиться через 2-3 місяці після першої процедури.

Особливої підготовки не потрібно. Бажана консультація з лікарем-дерматологом.

Після процедури може мати місце невелике почервоніння, яке, як правило, зникає через 2-3 години або раніше. Лікар призначає доглядаючі / зволожуючі засоби для домашнього застосування, так як шкіра відразу після процедури схильна до лущення. Лущення проходить за кілька днів або раніше. Шкіра стає ідеально гладкою і ніжною. Лазерне лікування акне є нетравматичною процедурою, добре переноситься, так як ступінь хворобливості мінімальна.

Для лікування акне необхідний курс процедур:

Перший курс складається з 4-х процедур, які проводяться щодня, за ними слід зробити тижневу перерву, а потім знову 4 процедури поспіль.

Подальші призначення курсів індивідуальні.

Лікування акне лазером не рекомендується під час вагітності. Воно також не показане при онкологічних і шкірних захворюваннях.

Не можна не сказати, що лазерне лікування акне необхідно поєднувати з професійними доглядовими процедурами з метою очищення шкіри, а також медикаментозною терапією.

Лікування демодекозу Харків

Демодекоз у людини викликається мікроскопічним кліщем, який паразитує в протоках сальних залоз і волосяних фолікулах. Він живе на шкірі більшості людей, але захворювання викликає лише при стресах, гормональних змінах, падінні імунітету. Лікування демодекозу займає кілька місяців і включає препарати, що знищують кліща (гелі та мазі від демодекозу) і позбавляють шкіру від запалення.

У легких випадках запалення шкіри ефективно знімається екстрактом чайного дерева. У вигляді спеціального шампуню воно повинно застосовуватися щодня для миття голови, брів і вій, у вигляді мила – для вмивання лиця. Додатково рекомендується наносити крем або мазь, що містять 5% олію чайного дерева на шкіру навколо очей. При тяжкому перебігу демодекозу лиця лікар може порадити застосовувати лікарські препарати, що містять антибіотики і стероїди.

Додаткові умови, яких необхідно дотримуватися для успішного результату:

 • під час лікування не потрібно використовувати косметику протягом одного тижня, потім варто викинути всі косметичні засоби для очей і купити нові;
 • віддати в хімчистку всі подушки, а краще замінити їх новими;
 • перевірити інших членів сім’ї та домашніх вихованців на наявність захворювання.

Акне – дерматоз, який змінює шкіру. Після акне тяжкого ступеня шкіра буде змінена сильно, будуть рубці, можуть залишатися хронічні вогнища, які можуть тліти і спалахувати в періоди стресу, гормональних змін і т.д. Тому краще підстрахуватися, щорічно проводити курси хімічних пілінгів, профілактично призначати курс домашнього догляду, спрямованого на профілактику акне і т.д. Легкий та середній ступінь цілком можна вилікувати раз і назавжди, а ось важкий і надважкий – вивести в стійку ремісію і в ній тримати. Чим старше пацієнт, тим нижче ризик!

Дерматолог і лікування акне в Харкові

Якщо дерматолог вважає, що акне розвивається стандартно, протікання захворювання легкої або середньої тяжкості, зовсім необов’язково обстежувати пацієнта додатково. Якщо захворювання протікає занадто бурхливо, або важко, або обтяжена спадковість – краще спочатку отримати результати додаткового обстеження.

 1. Використанням сучасних методик. Ми лікуємо вугрову висипку не просто швидко, а грамотно і професійно. Застосування лазера дозволяє не просто тимчасово усунути вугрі, а назавжди забути про них!
 2. Допомога досвідчених фахівців. Всі лікарі-дерматологи «Доктор Харків» постійно підвищують рівень кваліфікації, удосконалюються. Вони беруть участь в міжнародних конференціях, форумах, з’їздах косметологів, накопичили достатній досвід для того, щоб успішно боротися з найрізноманітнішими проблемами пацієнтів, проводити лікування вугрів.
 3. Постійна підтримка високого рівня надання послуг. Ми маємо в своєму розпорядженні все необхідне для проведення дійсно якісних процедур. Фахівці позбавляють пацієнтів від болю і дискомфорту.
 4. Комфортні умови для кожного пацієнта. В «Доктор Харків» ви можете розслабитися, забути про страх. Фахівці готові відповісти на всі питання, надати повноцінну професійну консультацію з питань лікування вугрів.
 5. Застосування сучасного обладнання. Воно дозволяє виконувати процедури будь-якої складності.

Хочете пройти повний курс лікування вугрової висипки? Звертайтеся! Ми надамо всі можливості для збереження краси і здоров’я. З досвідченими фахівцями «Доктор Харків» ви можете вдосконалюватися в будь-якому віці і забути про недоліки, що викликають комплекси!

Як правило, ядерну війну на обличчі провокують проблеми внутрішніх органів, і виявити ці проблеми критично важливо для результату. Щоб докопатися нарешті до внутрішніх проблем, які викликають акне, потрібно пройти масштабне медичне обстеження.

В «Доктор Харків» ми орієнтовані виключно на результат. Звертайтеся до нас і переконаєтеся в цьому самі.