Кір лікування

Про складну ситуацію з кором в Україні чув майже кожен дорослий і що робити з дитиною, хворою на кір, знає кожен педіатр. А ось про захворювання на кір дорослих інформації недостатньо або вона неконкретна для розуміння всієї суті питання – таке уявлення склалося за результатами питань від наших пацієнтів. У цій статті ми дамо відповіді на найбільш часті питання за останній тиждень.

Чи небезпечний кір для дорослого?

У дорослих відзначається схильність до ускладненого перебігу інфекційного процесу навіть на початковому етапі. Серед ускладнень можна відзначити: менінгоенцефаліт, ураження ЛОР-органів, запалення слухового і зорового нервів, бронхіти, міокардити і ін.

Кір у дорослих

Щеплення від кору дорослим

Якщо в дитинстві була проведена вакцинація від кору, яка вірогідність захворіти, будучи дорослим?

Імовірність невисока, але вона є. Довічний імунітет, на жаль, розвивається не у всіх вакцинованих. Одна з можливих причин – зниження імуногенної активності вакцин при порушенні так званого «холодового ланцюга» – комплекс заходів з підтримки заданого температурного діапазону зберігання вакцини від етапу її виробництва до введення в організм. Також по науковим літературним даним внаслідок генетичних особливостей близько 15% людей не виробляють специфічні захисні антитіла після введення вакцини. Тому можна говорити не про довічний захист, а про високий захист протягом 5-10 років після проведення вакцинації.

Які заходи профілактики захворювання на кір?

Вакцинація! Визначити ступінь залишкового захисту теоретично можна за рівнем антитіл класу IgG, здавши в лабораторії аналіз крові. Якщо рівень антитіл нижче норми – показана вакцинація.

Кір: симптоми у дорослих

У дорослих такі ж висипання на шкірі і як зрозуміти, що це висип кору?

Час від моменту попадання вірусу в організм до появи перших симптомів захворювання у дорослих коротше, ніж у дітей, інтоксикація виражена досить сильно. Висипка схожа на висипання у дітей, рясна, зливна, з супутнім вираженим ураженням шийних лімфатичних вузлів, в більшості випадків з’являються типові плями на слизовій ротоглотки у вигляді «манної крупи». Стадія катаральних (грипоподібних) явищ при неускладненому перебігу захворювання може бути слабовираженою в своїх проявах. Перші елементи висипу спочатку з’являються на голові і поширюються зверху вниз, з ураженням всієї поверхні тіла.

Профілактика кору у дорослих

Ознаки кору у дорослого

Як точно визначити кір це чи ні?

Діагностика як правило, не є важкою. Однак, в ряді випадків при нетиповому перебігу захворювання, можуть бути труднощі. Специфічною діагностикою є визначення рівня антитіл до вірусу кору – Аnti Morbilli Ig M. Їх можна визначати з 4 дня від початку перших симптомів захворювання при одноразовій здачі венозної крові.

Якщо захворіла вагітна, наскільки це небезпечно?

Кір менш небезпечний, ніж краснуха по впливу на плід, але ризик несприятливого впливу існує. Необхідний ретельний контроль за станом плоду за допомогою УЗД і лабораторних досліджень.

Чому вірусне захворювання лікують антибіотиком?

Антибактеріальні препарати не призначаються при неускладнених формах. Специфічного противірусного лікування немає і всі неускладнені форми лікують симптоматично. Тільки наявність бактеріальних ускладнень є показанням для антибіотикотерапії. У всіх випадках з підозрою на кір діагностикою та лікуванням пацієнта повинен займатися лікар – самолікування небезпечне своїми ускладненнями.