Кондиломи: причини

Причиною появи є вірус папіломи людини, зазвичай він передається статевим шляхом. Кондиломи вражають шкіру навколо ануса і всередині анального каналу. Можуть поширюватися і на інші ділянки тіла. На початку це точкові утворення, які потім розростаються до значних розмірів.

Зазвичай інфікування відбувається при статевому контакті, хоча, будь-який прямий контакт анальної зони (рідини інфікованого партнера і навіть рука) можуть привести до інфікування ВПЛ і розвитку кондилом.

Перші ознаки кондиломи

Лікар повинен оглянути область ануса, промежини і геніталій. А також провести огляд анального каналу за допомогою аноскопа, щоб переконатися чи є кондиломи в анальному каналі.

Симптоми анальної кандиломи:

– свербіж;
– кров’янисті виділення;
– слизові виділення;
– відчуття стороннього тіла в анальній області.

Кондиломи: як лікувати, профілактика

ВПЛ часто присутній без будь-яких проявів. Для попередження розвитку кондилом:

  1. Не вступайте в статеві зв’язки з людьми, у яких є анальні або генітальні кондиломи.
  2. Майте одного сексуального партнера.
  3. Завжди використовуйте презервативи (вони знижують, але не виключають ризик інфікування).
  4. Вам і вашому сексуальному партнерові слід пройти тест на наявність ВПЛ та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом, навіть при відсутності проявів.

Якщо кондиломи не вилучено, вони можуть розростатися. Неліковані кондиломи підвищують ризик розвитку раку анального каналу.

– креми для місцевого застосування можуть допомагати якщо кондиломи дуже маленькі і розташовуються на шкірі навколо ануса;
– можна використовувати рідкий азот для заморозки;
– подофілін для припікання;
– хірургічні методи: в тих випадках, коли кондиломи дуже великі і коли є внутрішні. Видалення проводиться під анестезією. Коли кондилом занадто багато їх видалення може бути етапним.

Кондиломи у жінок

Згідно з офіційною статистикою, майже 80% людей, які ведуть активне сексуальне життя, інфіковані вірусом папіломи людини (ВПЛ). Саме тому, що багатьом жінкам доводиться стикатися з гострими кондиломами, немає нічого дивного. А за останні два-три десятиліття поширеність кондиломатозу досягла масштабів справжньої епідемії.

Обумовлена ​​така широта поширення хвороби тим, що гострі кондиломи мають підвищену контагіозність, а проникнути в організм вірус може навіть через саме незначне пошкодження шкіри в інтимному місці.

Кондиломи вульви

Виявити гострі кондиломи у жінок можна де завгодно: в цервікальному каналі, в області ануса, присінку піхви, на шийці матки, на статевих губах, на шкірі лобка або в пахових складках, в області вульви і промежини.

Дізнайтеся вартість консультації і запишіться на прийом до лікаря за телефонами: +38 (095) 587-03-03, +38 (098) 587-03-03.

Доступний також запис на прийом онлайн до досвідченого проктолога в Харкові – Скрипниченко Костянтина Валерійовича.

Ці специфічні утворення світло-тілесного відтінку на ніжці при розростанні починають нагадувати своєю формою «кольорову капусту» і доставляти занепокоєння. Хоча гострі кондиломи майже ніколи не стають злоякісними, але розташовані в інтимних місцях, вони вкрай легко травмуються, починають кровоточити і довго не гояться, що робить їх ідеальним плацдармом для проникнення інфекції і розвитку запалення. Також гострі кондиломи значно ускладнюють проведення інтимної гігієни, викликають дискомфортні відчуття під час сексуального контакту, та й просто завдають жінці відчутний психологічний і косметичний збиток. А розташування кондилом в цервікальному каналі або шийці матки є дуже небезпечним, оскільки сприяє розвитку онкологічного процесу шийки матки. Найбільш результативною технікою лікування гострих кондилом є їх фізичне видалення.

У клініці «Доктор Харків» видалення гострих кондилом здійснюють досвідчені лікарі за допомогою самих передових методик.

Захворювання починається з утворення на шкірі та слизовій інтимної зони невеликих, злегка зудячих горбків і бульбашок, навколо яких можна помітити незначну гіперемію. З плином часу утворення збільшуються і можуть досягати 1-1,5 см, набуваючи характерної форми, що нагадує кольорову капусту. При цьому одиничні кондиломи зустрічаються досить рідко, новоутворення розростаються і можуть утворювати цілі грона. В основному гострі кондиломи локалізуються в інтимних місцях, але зрідка можуть розташовуватися на слизовій рота, губ, язика. Інкубаційний період після зараження вірусом може становити від декількох місяців до багатьох років. Все залежить від стану імунної системи: чим слабкіший імунітет, тим швидше кондиломи себе проявлять.

Існують різні методи лікування гострих кондилом, але найрезультативнішим є їх видалення.

Медикаментозна терапія в більшості випадків виявляється малоефективною, і позбутися від утворень з її допомогою практично неможливо.

Сучасна гінекологія пропонує різні способи видалення даних утворень, кожен з яких має власні переваги і недоліки:

  • видалення за допомогою різних хімічних речовин;
  • кріодеструкція – найбільш часто вживаний метод видалення гострих кондилом, суть якого полягає в обробці утворень рідким азотом;
  • видалення кондилом лазером характеризується мінімальним пошкодженням навколишніх здорових тканин;
  • діатермокоагуляція – кондиломи видаляються електроножем. В цілому процедура досить травматична і при обробленні масивних кондилом можуть залишатися неестетичні рубці, тому частіше застосовується для видалення одиничних утворень;
  • радіохвильова хірургія – найпрогресивніший, малотравматичний та абсолютно безболісний метод лікування, який демонструє високу результативність і чудовий косметичний ефект.

На питання, як грамотно лікувати кондиломи, дати відповідь може лише досвідчений лікар-проктолог. Необхідно застосовувати комплексний підхід, доповнюючи місцеве лікування імуностимулюючою та противірусною терапією. Будь-який медикаментозний засіб від кондилом повинен застосовуватися під суворим лікарським контролем, що допоможе уникнути розвитку побічних ефектів.

Видалення гострих кондилом здійснюється амбулаторно. Перед процедурою потрібно пройти гінекологічний огляд і обов’язково здати стандартний набір аналізів, включаючи кольпоскопію, ПЛР-діагностику, мазок на онкоцитологію (ПАП-тест). Після процедури жінка може відразу повернутися до своїх справ.

Кондиломи у чоловіків

Вірус папіломи людини може проявлятися у вигляді різноманітних симптомів.

Одна з найбільш частих проблем, які викликає ця інфекція – це кондиломи у чоловіків на члені.

Ці утворення помітні неозброєним оком і мають характерний зовнішній вигляд, що значно спрощує діагностику.

Причини кондилом у чоловіків на статевому члені

Причиною новоутворень гострої форми в області зовнішніх статевих органів є ВПЛ – вірус папіломи людини.

Анальні кондиломи: лікування в Харкові

Зараження зазвичай відбувається при інтимній близькості.

Саме цим і обумовлена ​​локалізація кондилом.

Вірус проникає всередину клітин і починає активно розмножуватися, вражаючи поверхневі шари шкіри.

ВПЛ може проявитися через кілька днів після зараження або не давати про себе знати протягом багатьох років.

Це залежить від імунітету.

У деяких людей клінічні ознаки інфікування не проявляються протягом усього життя, в таких випадках говорять про носійство.

Кондиломи у чоловіків: фото

Як виглядають кондиломи у чоловіків на статевих органах.

Новоутворення можуть розташовуватися на голівці, вуздечці, крайній плоті.

Гострі кондиломи у чоловіків на члені можуть мати як тілесний, так і рожевий відтінок і нагадують бородавки.

Анальні кондиломи: лікування в Харкові

Розміри утворень можуть коливатися в широких межах, починаючи від 1-2 мм до декількох сантиметрів.

Кондиломи можуть бути одиничними або множинними, які зливаються в єдині осередки.

При типовому перебігу захворювання новоутворення схожі на кольорову капусту, що дозволяє вже при зовнішньому огляді поставити попередній діагноз.

На початковій стадії чоловік не відчуває неприємних симптомів, потім приєднується свербіж, який з часом посилюється.

При запаленні кондилом виникають больові відчуття.

Ускладнення

Не слід залишати новоутворення на статевих органах без уваги. Пацієнти з такими проявами потребують кваліфікованої медичної допомоги.

Якщо не вживати заходів, то можуть розвинутися серйозні ускладнення. Одне з них – це запалення.

Як правило, пацієнт розчісує кондиломи, також вони травмуються нижньою білизною або при статевому акті. У даній ситуації неминуче приєднання інфекції і розвиток запального процесу. При запаленні відзначається хворобливість, збільшення лімфовузлів, можливе порушення загального стану і підвищення температури тіла.

Травматизація утворень – досить часта ситуація. У цьому випадку може виникнути кровотеча. Статевий член має рясне кровопостачання, тому кровотеча може бути досить вираженим.

Кондиломи у чоловіків на голівці статевого члена і крайньої плоті можуть привести до фімозу – звуження крайньої плоті. Запалення призводить до розвитку спайкового процесу і незворотних наслідків.

Діагностика

Наявність будь-яких новоутворень на статевих органах – це привід для термінового звернення до лікаря, який встановить точний діагноз і своєчасно призначить лікування.

Діагностика починається з огляду. В даному випадку цей метод дуже інформативний, оскільки дозволяє оцінити характер утворень і припустити їх природу.

Рекомендуємо кваліфікованого лікаря-проктолога нашого медцентру.