Ведення вагітності – це обов’язковий набір процедур, аналізів та обстежень, які призначає кожній майбутній матусі лікар. Робиться це для того, щоб на світ з’явилася абсолютно здорова дитина, а в процесі виношування плоду у жінки не виникло проблем зі здоров’ям.

У комплекс програми ведення вагітності медцентру «Доктор Харків» входить медична, психологічна допомога, консультації фахівців з приводу правильної підготовки до пологів і можливих проблем в післяпологовий період. В цей же час оформляються всі необхідні документи – декретний лист, обмінні карти, родовий сертифікат.

Період вагітності – це найважливіший період в житті жінки, що завершується появою на світ нового життя. Саме в цей період найсильніші фізіологічні зміни в організмі жінки роблять її вразливою до різних внутрішніх і зовнішніх факторів, таких як приховані хронічні хвороби, інфекції, стреси, фізична перевтома. Тому, кожна жінка, при настанні вагітності потребує не тільки турботи та ласки близьких людей, а й постійного медичного спостереження у лікаря акушера-гінеколога.

У нашій країні всі жінки зобов’язані ставати на облік до гінеколога в жіночу консультацію або в платний медичний центр, на вибір, починаючи з ранніх термінів вагітності, бажано на 7-12 тижні від її настання. Тобто, з цього періоду починається ведення вагітності, що включає періодичне відвідування лікаря-гінеколога та проходження ряду різних досліджень.

Ведення вагітності в приватній клініці Харків

При отриманні позитивного результату тесту жінка повинна стати на облік у зв’язку з вагітністю до гінеколога. Це потрібно зробити на 7 тижні після зачаття, крайній термін – на 10 тижні. Платні послуги ведення вагітності виявляються після підписання договору між медичним закладом і пацієнткою. Клініка бере на себе всі зобов’язання по веденню вагітності, призначенням лікаря, який прийматиме пологи (звичайні або робити кесарів розтин).

При веденні вагітності лікаря потрібно відвідувати регулярно:

 1. Після першого огляду лікаря, відвідування призначаються один раз на тиждень або 10 днів. За перший тиждень пацієнтка повинна пройти всіх лікарів, консультацію яких їй призначив гінеколог.
 2. На 20 тижні вагітності гінеколог призначає жінці обов’язкові явки 1 раз на місяць.
 3. Після 28 тижня аж до 40 тижня обстеження повинно проводитися 1 раз в тиждень.

При виявленні патологій у розвитку плоду або загрози невиношування вагітності, графік відвідування лікаря може бути іншим.

У період вагітності жінці потрібно буде пройти ряд обов’язкових і допоміжних обстежень:

 1. Регулярне вимірювання зросту і ваги майбутньої матусі.
 2. Вимірювання тиску.
 3. Огляд гінеколога та інших лікарів.
 4. Аналізи крові: загальний, на сифіліс, ВІЛ, гепатит.
 5. Аналіз сечі на білок і інші показники.
 6. Аналіз на TORCH-інфекції.
 7. Забір гінекологічних мазків.
 8. Цитологічні аналізи.
 9. УЗД матки і плода.

Якщо майбутня матуся помітила негативні зміни в своєму самопочутті або здоров’ї, бажано звернутися до лікаря. Це можуть бути:

 • нехарактерні виділення з піхви;
 • больові або тягнучі відчуття в нижній частині живота, пупка, спини;
 • відсутність ворушіння малюка протягом більш, ніж 9 годин;
 • утворення сильних набряків.

Приватні кліники для вагітних у Харкові

Контракт на ведення вагітності в приватних клініках Харкова, який жінка вкладає з клінікою, передбачає, що за вказану суму вона отримує договірний набір послуг. Від складових цього набору, а також від терміну, з якого вони починають надаватися, залежить і вартість контракту. Він може бути підписаний як з приватними кліниками, так і з державними медичними центрами, у тому числі і з пологовими будинками – у тому випадку, коли вони пропонують послуги допологового ведення вагітних.

В комплекс, як правило, включаються стандартні огляди, процедури, аналізи, скринінги, які проводяться і в безкоштовних жіночих консультаціях. Після пологів жінка, яка спостерігалася за договором, отримує всі необхідні документи – декретний лікарняний лист, обмінну карту. У чому ж основні переваги платного обслуговування?

 1. Індивідуальний підхід. Фахівці клініки розробляють персональну програму на основі стану здоров’я і анамнезу майбутньої породіллі.
 2. Економія часу. Жінці не доведеться проводити час в чергах в очікуванні прийому і здачі аналізів.
 3. Психологічний настрій: спілкування з лікарем проходить в комфортній обстановці, і взагалі персонал приватних центрів «заточений» на максимальну ввічливість по відношенню до пацієнтів.
 4. Можливість вибору оптимальної, в тому числі і за вартістю, програми, а також зручного часу для здачі аналізів і візитів до лікаря.
 5. Певний спектр додаткових послуг (наприклад, косметологічні процедури або курси підготовки до пологів).

Важливо, однак, розуміти, що в приватній клініці діагностика та консультування апріорі краще, ніж у державній. Тому вибирати має сенс, орієнтуючись не на рекламу, а на думку тих, хто вже спостерігався у того чи іншого лікаря, залишав відгуки.

Харків: кліника для вагітних

Приватні клініки є найкращим варіантом, якщо вам потрібно звернутися до так званих «незручних» фахівців: наприклад, що працюють в таких сферах, як проктологія, гінекологія, урологія, венерологія і т.д. Багато хто соромиться йти до таких фахівців в безкоштовні лікарні, побоюючись, що їх побачать знайомі, що лікар буде задавати незручні питання і т.д. У приватних клініках все набагато простіше: приходячи до фахівця, ви можете бути впевнені, що отримана ним від вас інформація не вийде за межі лікарняного кабінету. Ще однією перевагою приватних клінік перед державними є те, що в них пропонуються не тільки лікувальні, але і естетичні процедури, наприклад, антицелюлітний масаж.

Переваги приватної організації перед державним медичним закладом:

 1. У більшості приватних клінік використовується нове обладнання та методи досліджень.
 2. Складання індивідуального графіка відвідування акушера-гінеколога та відсутність черг.
 3. Цінова гнучкість: наявність програм і пакетів зі знижками.
 4. Висока якість обслуговування зважаючи на велику кількість конкурентів на ринку.
 5. Увага до вагітної, індивідуальний підхід.

Як стати на облік по вагітності в приватній клініці?

При веденні вагітності в приватній клініці є один, але дуже величезний, камінь спотикання – обмінна карта. Справа в тому, що за законодавством України, обмінну карту може видати тільки державна установа, а саме – лікар в жіночій консультації поліклініки, в якій ви стоїте на обліку. Але ж ви вже ходите до свого лікаря в приватну клініку. Що ж тоді робити? Варіантів кілька: чесні і не дуже.

Чесний – це стати на облік у обох лікарів – у державного і у приватного. Але, зі свого досвіду можемо сказати, що в поліклініці лікарі не дуже (м’яко кажучи) люблять чути, що ви платите іншому лікарю, а тут спостерігаєтеся безкоштовно.

Другий варіант: домовитися з лікарем жіночої консультації, що ви просто принесете всі аналізи, необхідні для заповнення обмінки, а спостерігатися будете у приватника.

І третій варіант: коли у вашого приватного лікаря є виходи на державних, і за окрему суму він візьме всі турботи з оформлення обмінної карти на себе. Вибір за вами.

Чи можна вести вагітність в приватній клініці?

Стати на облік у зв’язку з вагітністю можна в державній поліклініці поблизу від будинку. Жінка стає на облік за місцем фактичного проживання. А спостереження і ведення вагітності може проходити в приватній клініці.

Скільки коштує стати на облік у зв’язку з вагітністю в платну клініку?

У медцентрі «Доктор Харків» ми підберемо для Вас оптимальний пакет, який буде включати в себе прийом фахівців клініки, аналізи, УЗД і повний комплекс для вагітної жінки. Наш підхід виключно індивідуальний і грунтується перш за все на вивченні і діагностиці вагітної жінки.